Netværksgrupper

Vi mødes igen!

Endelig kan vi igen mødes fysisk i netværksgrupper på en sikker og forsvarlig måde – og du er så velkommen til at være med! Læs om vores grupper, find én herunder som passer lige til dig, og tilmeld dig nederst på siden.

Aarhus Vineyard går på to ben..

..fordi for os er fællesskab og medvandring en fuldstændig fundamental del af troen! Vi udlever det fællesskab på to måder – i det store fællesskab når vi mødes om søndagen, og i det mindre fællesskab i netværksgrupper.

I netværksgrupperne mødes vi en 8-12 stykker hver uge hjemme hos nogen fra gruppen til kaffe, hygge, lovsang, bøn, og snak om tro. Vi deler vores liv med hinanden, og støtter, opmuntrer og udfordrer hinanden.
Alle er velkommen, uanset hvor du er med tro og Gud! Vores håb og drøm er netop, at vi kan være i proces sammen.

Herunder kan du se vores grupper, og helt uforpligtende vælge at tage på besøg i én af grupperne. Hvis du krydser af, vil vi kontakte dig og du vil få en sms med adresse og tidspunkt på næste gang gruppen mødes.

Tirsdag kl. 19:00
Midtbyen / Trøjborg

Karoline Kurtzmann
60 51 68 33
karolinek@vineyard.dk

Andreas Viftrup
42 46 77 73
andreasviftrup@gmail.com

Onsdag kl. 19:00
Midtbyen / Frederiksbjerg

Ann-Kirstine Krag
61 28 19 22
ann-kirstine16@hotmail.com

Benedikte Justesen
42 41 02 61
benediktebirkkjaer@hotmail.com

Tirsdag kl. 19:00
Midtbyen

Louise Natalia Nielsen
23 92 24 23
louise.nielsen95@gmail.com

Kristian Dolberg
26 13 54 35
kedolberg@gmail.com

International Gruppe
Hver anden mandag kl. 19:00
Risskov / Frederiksbjerg

Maj Jensby
30 20 75 76
majjensby@gmail.com

Lærke Christensen
27 14 37 62
lysemose@hotmail.com

Tirsdag kl. 19:00
Hasle / Frederiksbjerg

Lisa Christensen
27 59 72 06
lisajohanne3@gmail.com

Thomas Jensen
22 76 84 20
thomas1992jensen@gmail.com

Onsdag kl. 19:00
Midtbyen / Frederiksbjerg

Malene Sivebæk
61 27 42 44
malenesivebaek@gmail.com

Mandegruppe
Hver anden onsdag kl. 19:30
Kolt / Harlev

Karsten Jørgensen
30 25 17 77
karstenjj@gmail.com

Simon Kornholt
93 91 33 16
simonkornholt@gmail.com

Kvindegruppe
Hver anden onsdag kl. 19:30
Kolt / Harlev

Sally Kornholt
22 14 15 57
sallykornholt@gmail.com

Eva Jørgensen
30 25 17 77
evatrans@gmail.com

Onsdag kl. 19:00
Aarhus N

Inge og Mathias Juhl Kristesen
51 92 62 43
kristesen1@gmail.com

Go top